• Wycieczka do Biskupina

27.05.2022

W piątek 27 maja dzieci z klas 1-3 wybrały się na wycieczkę do Biskupina. Na początku zwiedzały jeden z największych rezerwatów w Europie - Rezerwat Archeologiczny. Przewodnicy ciekawie opowiadali o dawnych czasach i dzieci mogły zobaczyć osady pierwszych rolników, obozowiska łowców i zbieraczy. Uczniowie zobaczyli, jak dawniej pracowali ludzie m.in bartnik, rogownik i snycerz. Na końcu podróży dzieci jechały kolejką wąskotorową do Gąsawy. Wycieczka się podobała, pogoda dopisała i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

• Wycieczka do Klotyldzina

11.05.2022

W poniedziałek 9 maja uczniowie klas 1-3 wybrali się do Klotyldzina, do Alpakolandu. Dzieci spotkały się z alpakami oraz innymi zwierzętami zamieszkującymi to miejsce. Przewodnik opowiadał o życiu tych zwierząt oraz o ich hodowli. Dzieci mogły karmić, głaskać i bawić się z alpakami.

• Przedstawienie "Balladyna".

10.05.2022

Balladyna” to tytuł spektaklu teatralnego opartego na dramacie Juliusza Słowackiego, który przygotowali uczniowie klasy VII b. Odbył się on 6 maja br. z przeznaczeniem dla widowni klas VI- VIII .
            Spektakl przedstawiał problemy tytułowej Balladyny, w której rolę wcieliła się Aleksandra Dubert. Historia złej dziewczyny, która robiła wszystko,(matka, Adrianna Soboń, jej w tym skutecznie pomagała) aby dotrzeć do serca króla Kirkora, którego naprzemiennie zagrały siostry Zuzanna i Maja Kopij, i tym samym do władzy została przedstawiona niezwykle zrozumiale i przejrzyście. Na drodze do zrealizowania jej planów stanęła m. in. siostra dziewczyny – Alina ( Marta Kowalska), więc Balladyna zabiła ją.
            Wymienione wyżej osoby były postaciami rzeczywistymi, ale w sztuce wystąpiły także fantastyczne, takie jak: Goplana – zakochana w Grabcu (Wiktoria Szymczak) nimfa, w rolę której wcieliła się Natalia Popiołek, Chochlik (Weronika Kucik) i Skierka (Maja Ostrowska)– uniżeni służkowie królowej jeziora Gopło.
            Mimo skromnych dekoracji i rekwizytów przedstawienie ocenione zostało jako interesujące. Aktorzy wykazali się dużym przygotowaniem i interpretacją tekstu. Scenografia ukazała najważniejsze elementy świata przedstawionego, a wprowadzenie narratorów ( Antonina Plesiak, Dominika Bąk i Zuzanna Musiał) sprawiło, że stała się ona bardziej odczuwalna i zrozumiała.

Podsumowując, dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w tym projekcie za zaangażowanie i radość wspólnego tworzenia.

Le Thanh Aleksandra