• Nadanie SZTANDARU

Dzień 31 maja 2019 r. na długo pozostanie w pamięci całej społeczności  szkolnej.
        Oto z rąk rodziców – Komitetu Fundacyjnego - Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy  otrzymała sztandar, którego pomysłodawcą był Kamil Sobkowiak.

Profesjonalnie zorganizowana uroczystość w sali Chodzieskiego Domu Kultury zgromadziła wielu gości, a wśród nich fundatorów sztandaru, przedstawicieli władz, dyrektorów szkół gminnych, rodziców, nauczycieli, uczniów oraz przyjaciół szkoły.

Dyrektor szkoły Joanna Maćkowiak, witając zgromadzonych, szczególnie podkreśliła wagę wydarzenia i rolę uczniów, bo to przede wszystkim oni są adresatami oczekiwań i pokładanych w nich nadziei – „oni są przyszłością szkoły”. Serdeczne podziękowania, za okazane wsparcie, skierowała szczególnie do Wójta Gminy Chodzież –  Kamili Szejner oraz do fundatorów,
        bez których niemożliwe byłoby świętowanie tego wydarzenia.
        Po odśpiewaniu hymnu państwowego nadszedł moment najbardziej podniosły - przekazanie nowego sztandaru na ręce dyrektora szkoły. Następnie poczet sztandarowy uczniów dokonał jego prezentacji.

Awers sztandaru ozdabia wizerunek patronki na granatowym tle otoczony srebrnym napisem Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej –Curie w Oleśnicy. Poniżej widnieje kopia podpisu polskiej noblistki. Natomiast biało-czerwony rewers w tle zawiera godło państwowe, czyli białego orła z głową w koronie zwróconą w prawą stronę. Jego rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższego lotu oraz gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Wokół orła umieszczono, wyszyty czerwonymi nićmi, napis: BÓG, HONOR, OJCZYZNA, NAUKA.

Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski, Narodu i Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła.
        Dopełnieniem całej uroczystości były występy utalentowanych uczniów oraz imponująca wystawa prac plastycznych i literackich uczniów, którzy rzetelnie przygotowywali się do tej podniosłej chwili.