• Obchody Dnia Ziemi

27.04.2022

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, święto przypomina nam o konieczności dbania o najbliższe środowisko. Działalność człowieka często doprowadza do dewastacji planety. Każdy z nas może i powinien żyć w zgodzie z naturą. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli włączyli się do szeregu działań promujących ideę ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie z klasy drugiej przygotowali inscenizację, podczas której dzieci klas młodszych dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą ich przyrodę. Do tematyki zajęć wprowadziła dzieci bajka o pingwinku, który zachęca do ratowania i ochrony naszej Ziemi.

Z okazji Dnia Ziemi zorganizowano dwa konkursy. Jeden z nich był skierowany do klas I–III i polegał na wykonaniu ekologicznego stworka. Natomiast uczniowie klas IV–VIII brali udział w konkursie fotograficznym pt. „Najpiękniejsze miejsca naszej planety.” Zwycięzcy obu konkursów otrzymali dyplomy i nagrody. Ponadto klasy siódme miały okazję zobaczyć podczas wycieczki do Śmiłowa trofea myśliwskie ze wszystkich kontynentów. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom dzieci i młodzież zrozumiały, że każdy człowiek jest zależny od Ziemi i dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy oraz ile mamy lat.
                                                                                                                                        A. Wachowiak  I. Lisowiec

• Sukces uczniów naszej szkoły.

14.04.2022

Drużyna z klasy V, w składzie: Martyna Ornawka, Zofia Borkowska, Filip Dahlke, Oliwier Gembiak
            zajęła I miejsce w powiecie chodzieskim w Turnieju Bezpieczeńatwa Ruchu Drogowego. Prócz wiedzy  jaką musieli wykazać się uczniowie podczas testu, dodatkowo pokazali swój kunszt w jeździe na rowerze na torze przeszkód w miasteczku ruchu drogowego oraz dali popis z umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Gratulujemy!

• Zaczytani

05.04.2022

Uczniowie klasy 2 i 3, którzy biorą udział w konkursie czytelniczym „Zaczytani” spotkali się we wtorek 5 kwietnia, aby omówić ostatnią lekturę. Dzieci napisały test ze znajomości książki pt. „Cudaczek-Wyśmiewaczek”, a następnie rozwiązywały różne zadania związane z omawianym utworem i uzupełniały swoje lapbooki. Podczas spotkania uczniowie byli bardzo aktywni i wykazali się bardzo dobrą znajomością książki :)

• Dzień Matematyki

03.04.2022

14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki i Święto Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w matematycznym konkursie „Jeden z dziesięciu”, który rozgrywany był w dziedzinie matematyki w klasach IV-VIII. Dzień Królowej Nauk okazał się doskonałą okazją do przypomnienia postaci wielkich Matematyków oraz rozegrania uwielbianych przez uczniów – gier logicznych.

W. Fręśko

• Doradztwo zawodowe

01.04.2022

W ramach zajęć doradztwa zawodowego uczniowie klasyósmej spotkali się z przedstawicielami Cech Rzemiosł   w Chodzieży panem Edmundem Kaczmarkiem oraz panem Mariuszem Wiszowatym z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile. Uczniowie dowiedzieli jakie jest zapotrzebowanie na zawody rzemieślnicze, na czym polegają niektóre zawody oraz jak wygląda droga zawodowa w wybranych branżach.

M. Adamowska

• Dzień Mózgu

01.04.2022

18 marca obchodzimy Dzień Mózgu, którego celem jest upowszechnianie wiedzy i informacji na temat mózgu, który wciąż jest jednym z najbardziej tajemniczych oraz fascynujących organów człowieka. Uczniowie klas VII bardziej szczegółowo przyjrzeli się temu narządowi. Opracowali mapy myśli i mózgu. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetkach.

M. Adamowska

• Profilaktyka Czerniaka

01.04.2022

W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka uczniowie klas VIIna lekcji biologii skupili swoją  uwagę na coraz powszechniejszy problem zachorowań na czerniaka skóry. Chętni uczniowie przygotowali prezentację multimedialną czy też lapbooka, które zostały przedstawione klasie. Abecadło czerniaka, profilaktyka, czynniki powstawania to wiedza, która na długo pozostanie w pamięci młodzieży.

M. Adamawska