• Jestem bezpieczny - znam zasady ruchu drogowego

24.03.2022

22 marca odbyło się podsumowanie  konkursu „Jestem bezpieczny” skierowanego do uczniów klas młodszych. Celem konkursu jest popularyzowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci. Uczniowie klasy pierwszej wykonali prace plastyczne przedstawiające bezpieczeństwo na drodze, natomiast klasy starsze rozwiązywały test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Zwycięzcy konkursu otrzymali ciekawe nagrody, dyplomy i elementy odblaskowe.

A. Wachowiak

• Dzień Wody

24.03.2022

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. O tym, jak ważna jest woda, przypomnieli sobie uczniowie naszej szkoły poprzez uczestnictwo w lekcjach biologii i geografii poświęconych tematom wody w roli głównej. Uczniowie na zajęciach mieli okazję obejrzeć filmy dotyczące roli wody w naszym życiu oraz sposobów jej oszczędzania. Dzieci klas starszych wykonały plakaty promujące oszczędzanie wody, gazetki ścienne zawierające wiele ciekawych informacji o wodzie, podkreślające jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt. Wszystkie prace można obejrzeć na korytarzu szkolnym. Uczniowie klas młodszych mieli na sobie niebieskie stroje symbolizujące wodę i również wykonali prace plastyczne. Dzień ten, to dobry moment, by przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda, że trzeba ją szanować i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

• Nietypowe lekcje

24.03.2022

Powtórka wcale nie musi być nudna. Siódmoklasiści na lekcjach biologii utrwalając wiadomości o układzie wydalniczym rozwiązywali zakodowane zadania. Mogli korzystać nie tylko z podręcznika, również z planszy edukacyjnej, modelu nerki oraz żywej nerki wieprzowej, która wzbudziła największe zainteresowanie

M. Adamowska

• Odwiedziny absolwentów szkoły

24.03.2022

Do szkoły przyjechała grupa młodzieży, która swoją karierę edukacyjną po szkole podstawowej rozpoczęła w Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile. Natalia, Kacper, Maciej oraz pani Weronika Truszkowska są absolwentami oleśnickiej szkoły. Opowiedzieli o możliwościach edukacyjnych szkoły, profilach i korzyściach po ukończeniu jej. Natalia, wczuła się w rolę nauczyciela i przeprowadziła musztrę, która zrobiła wrażenie na uczniach.

M. Adamowska

• Witamy wiosnę

22.03.2022

W poniedziałek 21 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę. W szkole pojawiły się wiosenne dekoracje, a uczniowie przyszli przebrani lub kolorowo ubrani :) Dzieci z klas 1-3 brały udział w „Wiosennej Rozgrzewce” - zabawach ruchowych na sali gimnastycznej, gdzie mogły wykazać się sprawnością fizyczną. Było dużo zabawy, śmiechu i radości. Chętni uczniowie wzięli też udział w konkursie recytatorskim pt. „Wiosenne Rymowanki”. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do występu, przebierając się i pięknie recytując wiersze. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Malińska (kl.2), drugie miejsce Lena Lendzion (kl.2) natomiast trzecie miejsce Marianna Adryan (kl.3). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny pożegnaliśmy zimę paląc Marzannę, którą wykonali uczniowie. Ten wyjątkowy dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze i sprawił ogromną frajdę uczniom.

• Dzień MATEMATYKI

11.03.2022

Międzynarodowy Dzień Matematyki obchodzony jest każdego roku w marcu. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej brali udział w zabawach matematycznych i rozwiązywali różne zadania. Dzieci rozwijały umiejętność pracy w grupie, logicznego myślenia, kreatywność oraz musiały wykazać się zdolnością rozwiązywania zadań tekstowych i sprawnym dodawaniem i odejmowaniem. Uczniowie rozwiązywali sudoku, układali obrazki z figur geometrycznych, matematyczne wieże z kolorowych kubeczków oraz tworzyli trasy z puzzli dla ozobota. Dzieci świetnie sobie poradziły z zadaniami i były bardzo pomysłowe.

02.03.2022

Pod koniec lutego w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy 1 na czytelnika biblioteki szkolnej. Biblioteka to przyjazne miejsce, które dzieci chętnie odwiedzają. Pani Marzena Błaszczyk zachęcała najmłodsze dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i rozwijania umiejętności czytania. Dzieci rozwiązywały różne zagadki, krzyżówki, po czym ślubowały dbać o książki i je szanować. Na końcu każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania na czytelnika. Podsumowaniem uroczystości było wypożyczenie pierwszych książek w szkolnej bibliotece.