• W roku szkolnym 2023/2024 będą realizowane następujące innowacje:

1. Nauczyciel prowadzący – Marzena Błaszczyk

Innowacja ,, Lektura przyjazna uczniom,”

Zajęcia objęte innowacją - lekcje poświęcone omawianiu lektur

Główny cel: zaszczepienie nawyków czytelniczych, rozwijanie zamiłowania do literatury, popularyzowanie czytelniczych wyobraźni

Innowacja ma służyć inspirowanie ucznia do bycia kreatywnym, do tworzenia ,,własnych,, obrazów lektury, które będą prezentowane w klasie, bibliotece

1. Nauczyciel prowadzący – Dominika Narożyńska

Innowacja „Słówko tygodnia”

Adresaci: uczniowie klas 4-6

Zajęcia objęte innowacją - lekcje języka polskiego

Główny cel: wzbogacenie słownictwa uczniów, zachęcanie i motywowanie uczniów do uczenia się zagadnień z zakresu języka polskiego.

Innowacja jest odpowiedzią na trudności związane z rozumieniem wypowiedzi czytanych i pisanych oraz brak różnorodności semantycznej komunikatów uczniów.

Cotygodniowe wprowadzenie „słówka tygodnia” i aktywności z nim związanych (używanie w mowie, piśmie, sprawdzanie znajomości znaczenia.

1. Nauczyciel prowadzący – Katarzyna Pietruszka-Karlik

Innowacja – „Sprytne rachunki”

Na zajęciach kreatywnych z matematyki - innowacja, polegającą na usprawnieniu rachunków uczniów w oparciu o soroban. Uczniowie będą korzystali z klasycznego japońskiego liczydła oraz aplikacji multimedialnych.

1. Nauczyciel prowadzący – Natalia Głąb

Innowacja – „Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”

Program innowacyjny przeprowadzony zostanie w klasie II a

Innowacja opiera się na niestandardowym sposobie pracy z lekturą. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem.

Cele innowacji:

-rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

-rozwijanie aktywności czytelniczej,

-doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

-zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

- pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności,

- kształtowaniu u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra,

1. Nauczyciel prowadzący – Estera Wiklandt

Innowacja „Poczuj chemię do Chemii”

Innowacja realizowana w klasie 7. Celem jest rozbudzenie pasji i zainteresowań chemicznych ucznia, rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia do rozwiązywania zadań i problemów. Zwiększenie aktywności na lekcji, rozwijanie kojarzenia wiedzy i nauka praktycznego jej zastosowania w życiu codziennym.