• Konkurs - SUDOKU.

23.11.2023

17 listopada 2023 r. w klasach I-VIII odbył się szkolny konkurs SUDOKU.

Uczestnicy rozwiązywali diagramy sudoku. Jest to łamigłówka, której celem jest wypełnienie diagramu w taki sposób, aby w każdym wierszu i w każdej kolumnie nie powtórzył się dany element.

W przeciwieństwie do innych łamigłówek sudoku nie wymaga od gracza wykonywania żadnych rachunków matematycznych, przez co wydaje się banalne. W rzeczywistości bez cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia rozwiązanie diagramu nie jest możliwe.

Szkolnymi Mistrzami SUDOKU w poszczególnych klasach zostali: Antonina Klaszyńska klasa I, Maximilian Kurek klasa IIa, Olga Skwierawska klasa IIB, Gabriela Łatka klasa III, Zuzanna Malińska klasa IV, Paweł Głód klasa V, Maria Kuszak klasa VI, Amelia Kucik klasa VII oraz Remigiusz Sikora klasa VIII. Wygranym gratulujemy, a wszystkim życzymy przyjemności i satysfakcji w rozwiązywaniu sudoku.

• Fizyka w klasie I ?

23.11.2023

17 listopada uczniowie klasy pierwszej zamienili się w małych fizyków. Zastanawiali się dlaczego statki pływają, a nie toną, mimo że są takie ogromne. Przemyślenia te były świetną okazją do zapoznania dzieci ze zjawiskiem pływania i tonięcia ciał. Do tego posłużyła im miska z wodą i różne drewniane, metalowe, plastikowe, małe i duże przedmioty.

23.11.2023

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Z tej okazji cała szkoła bardzo uroczyście uczciła ten wyjątkowy dzień.

Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji #SzkołaDoHymnu polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" o godzinie 11.11 w przeddzień uroczystości tj. 10.11. Nie zabrakło też wspaniałych występów oraz uroczystego przemarszu z flagami po okolicy.

Tego dnia zdecydowanie królowały dwa kolory: biały i czerwony.

• 11 listopad Narodowe Święto Niepodległości.

23.11.2023

W trosce o pamięć dla historycznych wydarzeń oraz o kształtowanie patriotycznej postawy młodszego pokolenia, w dniu 10 listopada odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas I-III odnieśli się do naszej historii za pomocą poezji, tańca, muzyki i inscenizacji upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości. Utwory patriotyczne w wykonaniu naszych uczniów wprowadziły wszystkich zgromadzonych w podniosły i patriotyczny nastrój.

Pamiętamy!

• Drużynowe Mistrzostwa w Szachach

23.11.2023

8 listopada w Stróżewie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Szachach. Nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Uczestnicy zaprezentowali się z dobrej strony: wiele dobrych gier oraz postawa fair play zaowocuje w przyszłości. Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się tuż za podium. Uczniowie już zgłosili chęć rewanżu w następnym roku.

• Święto Patronki

07.11.2023

7 listopada to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Obchodzimy dziś Święto Patronki naszej szkoły - Marii Skłodowskiej-Curie.

Podczas części oficjalnej, wprowadzono sztandar i odśpiewano Hymn Polski.

Następnie odbył się teatr cieni w wykonaniu uczniów klasy siódmej, pt: "Śladami Marii Skłodowskiej-Curie". Zrobił on na wszystkich ogromne wrażenie.

Ostatnia część była niezwykle wybuchowa, ponieważ uczniowie klasy ósmej zaprezentowali szereg ciekawych eksperymentów chemicznych pod czujnym okiem nauczyciela chemii Pani Estery Wiklandt, która przygotowała dzisiejszą uroczystość.

Spotkanie zostało podsumowane przez Dyrektor szkoły Panią Joannę Maćkowiak, która zacytowała słowa naszej Patronki, przybliżając uczniom ideę nauki, tak ważną dla Marii. Uczestnicy uroczystości chętnie odpowiadali na pytania, które zadawała Pani Dyrektor.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, ponieważ to nie koniec obchodów dzisiejszego Święta

• „Mały konstruktor”

07.11.2023

W naszej szkole realizowane są dodatkowe zajęcia pt. „Mały konstruktor”, podczas których wykorzystywane są klocki lego. Celem zajęć jest rozwijanie sprawności manualnej, myślenia przestrzennego i organizacji czasu i miejsca pracy. Cykl zajęć zakończyła pierwsza grupa uczniów z klasy 3. Podczas 8 spotkań dzieci tworzyły różne budowle w grupach oraz indywidualnie według podanej instrukcji lub własnych pomysłów. Powstały m.in. tory przeszkód dla zwierząt, samochód z żaglem i model sztangisty.

• Gminny Konkurs Języka Angielskiego "The Big Brainy Battle"

07.11.2023

W piątek 03.11 w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Języka Angielskiego "The Big Brainy Battle". Wzięli w nim udział reprezentanci z 4 szkół gminnych z klas VI: SP Oleśnica, SP Strzelce, SP Stróżewo oraz SP Zacharzyn. Po zaciętych potyczkach językowych komisja wyłoniła zwycięzców: I miejsce Filip Pietruszka (SP Zacharzyn), II miejsce Nadia Jędrkowiak (SP Oleśnica), III miejsce Miłosz Kledzik (SP Zacharzyn). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom -niewątpliwie mamy w naszej gminie wiele lingwistycznych talentów!

Dziękujemy naszym sponsorom: Panu Tomaszowi Ruskowi i Panu Tomaszowi Żurkowi za wsparcie finansowe tej inicjatywy.