• „Matematyczny zawrót głowy”

30.05.2023

19 maja 2023 r odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny pt.: „Matematyczny zawrót głowy”. Z tej okazji do Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy przyjechali najlepsi matematycy spośród klas szóstych z naszego powiatu, ich opiekunowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz szanowni goście i przyjaciele szkoły: Wójt Gminy Chodzież Pani Kamila Szejner, Radny Gminy Chodzież Pan Krzysztof Sobala, Wicestarosta Powiatu Chodzieskiego Pan Mariusz Witczuk.

Konkurs poprzedził krótki występ muzyczny w wykonaniu Zofii Gaweł, Marty Kowalskiej, Zuzanny Maćkowiak.

Uczniowie z 12 szkół rozwiązywali rozmaite zadania. Liczyli zadania rachunkowe. Układali tangramy i trójwymiarowe kostki Soma. Odpowiadali na pytania podczas matematycznej familiady.

Zwycięzcami tegorocznej edycji III Powiatowego Konkursu Matematycznego zostali:

1. miejce: Marcel Margowski z SP nr 3 w Chodzieży

2. miejsce: Ksawery Kaczmarek z SP w Lipiej Górze

3. miejsce: Amela Korol z SP nr 1 w Chodzieży

Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek, dyplomy i nagrody rzeczowe . Szczególne podziękowania za pomoc i finansowe wsparcie kierujemy do Wójta Gminy Chodzież Pani Kamili Szejner, Starosty Powiatu Chodzieskiego, Pana Mirosława Juraszka oraz przyjaciół szkoły: Pana Tomasza Żurka, Pana Krzysztofa Sobali.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Powiatowego Konkursu Matematycznego.

• Turniej wiedzy o Polsce

17.05.2023

Dnia 5 maja odbył się Turniej wiedzy o Polsce, w którym udział brali uczniowie klas 1-3. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna. Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, popularyzowanie wiedzy o Polsce. Turniej rozpoczął się od quizu o naszym kraju, następnie drużyny rozwiązywały działania matematyczne i układały wieże z kubeczków. Kolejnym zadaniem było umiejscowienie na mapie konturowej Polski: Wisły, Warszawy, Tatr oraz Bałtyku. Drużyny musiały także ułożyć puzzle przedstawiające Polskę i jej sąsiadów, rozpoznać na zdjęciach znanych Polaków oraz charakterystyczne miejsca, pomniki i budynki wybranych miast. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju. Zwycięska okazała się drużyna reprezentująca klasę 3. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Serdecznie gratulujemy.

• „Podróże po Europie”

16.05.2023

„Podróże po Europie” to tytuł drugiego modułu projektu pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, który realizuje klasa 2. Dzieci przeczytały książkę „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” i wykonywały zadania związane z omawianą lekturą. Uczniowie w swoich Lekturnikach zapisywali najważniejsze informacje dotyczące książki, wykonywali także ilustracje (plan wydarzeń) tworząc „Lekturę na lince”. Z różnych klocków dzieci stworzyły makietę przedstawiającą fragmenty lektury. Pani Marzena omówiła z klasą zasady , o jakich należy pamiętać, gdy się zgubimy. Dzieci wykonały ilustracje do każdej zasady, tworząc Księgę Bezpieczeństwa.

• Dzień Flagi

02.05.2023

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, święto zostało ustanowione w 2004 r. Przypominamy, że polska flaga to dwa równoległe pasy w kolorach białym i czerwonym. Co symbolizują te barwy? Biel symbolizuje „dobro i czystość dążeń narodu polskiego”, a czerwień „dostojność i majestat władców polskich”.

02.05.2023

Koniec kolejnego projektu Erasmus+ Będziemy tęsknić za Bułgarią i wszystkimi partnerami, ale mamy nadzieję, że zawarte znajomości i wspomnienia pozostaną w naszych sercach na długo

02.05.2023

​​​​​​​W czwartek 20 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu dla dzieci z klas 1-3 pt. „Eko stworek”. Celem było rozbudzanie zainteresowań ekologicznych oraz fantazji. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością oraz ogromnym zaangażowaniem, tworząc „stworki” z różnych materiałów. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, dlatego postanowiła nagrodzić każde dziecko. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział. Konkurs organizowano z myślą o Dniu Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia. Uczniowie z   klas 1-3  przygotowali wierszyki oraz piosenki o tematyce ekologicznej.

• Ekologia bez tajemnic

02.05.2023

Dzieci z klasy drugiej zakończyły realizację innowacji pt. „Ekologia bez tajemnic”. Na dwóch ostatnich zajęciach odczytano komiksy o segregacji śmieci oraz o tym, dlaczego nie warto wyrzucać ubrań. W lapbookach dzieci zapisywały informacje na temat pojemników na śmieci i odpadów, które powinny do nich trafić. Uczniowie zastanawiali się co można zrobić z ubraniami, w których już nie chodzimy oraz jak ograniczyć kupowanie nowych. Na samym końcu, każde dziecko przerabiało swoją koszulkę, nadając jej „nowe życie”.

• Turniej BRD

I miejsce w TURNIEJU BRD

Czteroosobowa drużyna z klasy 4 i 5w składzie: Antonina Ostrowska, Malina Wypyszyńska, Paweł Głód i Adam Głąb reprezentowała naszą szkołę w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie zmierzyli się w trudnych konkurencjach: test wiedzy, test skrzyżowań, pierwsza pomoc, tor przeszkód .

Jesteśmy dumni z reprezentantów naszej szkoły, którym mimo wysokiego poziomu trudności konkursu i dużej konkurencji udało się zająć I miejsce w powiecie.

Gratulujemy sukcesu , dziękujemy za zdobycie pucharu i dyplomu dla szkoły oraz Pani Barbarze Danilewicz za przygotowanie i opiekę nad uczniami.

• Turniej Orlika Chodzież

02.05.2023

W poniedziałek 14.04.2023 chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w turnieju na orliku w Chodzieży. Rywalizowali w katogorii 2010 i młodsi z zawodnikami z SP1 Chodzież, Sp3 Chodzież oraz Sp Stróżewo. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Gratulacje dla naszych zawodników