• „Jesienne cudaczki”

25.10.2022

W październiku rozstrzygnięto konkurs skierowany do uczniów klas I-III  „Jesienne cudaczki”. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac. Rodzice i dzieci wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, wykorzystując różnorodne tworzywa przyrodnicze.  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i bardzo twórcze pomysły. Wasze prace były wspaniałą ozdobą naszego szkolnego korytarza.

• Głosujcie na nas !!!

25.10.2022

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie wielkopolskim jest prowadzony przez „Głos Wielkopolski”.

Jednocześnie nominację do nagrody w Plebiscycie otrzymała także Pani dyrektor Joanna Maćkowiak.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymali pracujący w naszej szkole nauczyciele: Małgorzata Kurek,Magdalena Nojszewska, Izabela Lisowiec.

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem:

www.gloswielkopolski.pl/nauczyciel

Linki do głosowania

Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej - Curie w Oleśnicy- Głosuj

Dyrektor roku placówki edukacyjnej - Pani Joanna Maćkowiak - Głosuj

Nauczyciel roku klas 0-III - Pani Izabella Lisowiec  - Głosuj

Nauczyciel roku klas IV-VIII - Pani  Małgorzata Kurek  - Głosuj

Nauczyciel roku klas IV-VIII - Pani Magdalena Nojszewska  - Głosuj

• „Ekologia bez tajemnic”

06.10.2022

Uczniowie klasy drugiej realizują  innowację pedagogiczną pt. „Ekologia bez tajemnic”, której głównym celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej. Na zajęciach dzieci będą analizowały zachowania, które nie sprzyjają naszemu środowisku i poznawały sposoby dbania o planetę. Uczniowie będą tworzyli także lapbooki ekologiczne. Podczas pierwszych zajęć dzieci czytały komiks pt. „Niespodzianka znad morza”, który opowiadał o smogu. W swoich lapbookach zapisywały informacje o tym, jak się zachować, jeśli na dworze unosi się smog oraz co możemy zrobić, żeby nie zanieczyszczać powietrza.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła,,

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła, w ramach cyklicznej szkolnej akcji bibliotecznej,, Cała szkoła czyta,, , także co roku włącza się się w tę inicjatywę.
            W naszej szkole uczniowie w każdej klasie czytali wybrane przez siebie książki.
            Czytanie na głos pobudza myślenie, wzbogaca słownictwo, stymuluje rozwój dzieci.
            Celem akcji jest nabywania przyjemności z czytania i słuchania.