• Ekologia bez tajemnic

            26.11.2022

            Kolejne zajęcia ekologiczne w ramach innowacji pt. „Ekologia bez tajemnic” zrealizowane. Dzieci czytały komiks – „Zabójcze foliówki. O tym dlaczego zwierzęta nie lubią toreb foliowych?” i uzupełniały swoje lapbooki. Uczniowie dowiedzieli się jak długo rozkładają się foliówki oraz dlaczego nie powinniśmy ich używać. Na końcu każdy uczeń zrobił własną torbę ekologiczną J

          • "Czytam z klasą"

            26.11.2022

            Klasa druga rozpoczęła realizację projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Pierwszą książką, jaką czytaliśmy była lektura pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Na początku poznaliśmy bohaterkę projektu – chmurkę Tosię i wykonaliśmy swoje chmurki, które ozdobiły klasę. Dzieci uzupełniały przygotowane Lekturniki, w których zapisywały najważniejsze informacje o przeczytanej lekturze. Dzieci obejrzały filmik o Łodzi, miejscowości związanej z bohaterem lektury i w grupach tworzyły ulotkę zachęcającą do odwiedzenia tego miasta. Pani Marzena odczytała fragmenty książki i uczniowie rysowali ulubioną przygodę bohatera omawianej lektury. Na końcu każde dziecko namalowało rzeczy kojarzące się z książką i wkładaliśmy je do specjalnego pudełka.

          • Konkurs Ekologiczny

            26.11.2022

            Dnia 16.11.22r. odbył się Konkurs Ekologiczny „Segreguj z Nami, walcz z odpadami”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Zacharzynie.

            Naszymi reprezentantami byli: Zofia Borkowska, Karol Sikora oraz Jacek Dahlke. Uczniowie zdobyli I miejsce oraz atrakcyjne nagrody zasponsorowane przez firmę Jenox.

            Konkurs ten był okazją oraz możliwością do sprawdzenia swojej wiedzy ekologicznej. Na koniec odbyły się warsztaty chemiczne, stanowiące usystematyzowanie zdobytych wiadomości.

            Gratulujemy dzieciom oraz Pani Alicji Wachowiak, która przygotowywała uczniów do konkursu.

          • Obchody 11 listopada w naszej szkole

            15.11.2022

            Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia nauczycielka historii pani Ewa Nowak, zorganizowała szereg działań upamiętniających 104 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem. Jako pierwszy odbył się przemarsz przez wieś budzyńskiej grupy rekonstrukcyjnej i uczniów klas ósmych ubranych w stroje żołnierzy i sanitariuszek z epoki Piłsudskiego. Radosna ekipa wędrowców niespodziewanie została zaproszona do Cerplastu, lokalnego zakładu pracy, gdzie mogli obejrzeć linię produkcyjną.

            O godzinie 11.00 przed budynkiem szkoły pojawiły się niezwykłe pojazdy- stare samochody pochodzące z garaży pasjonatów z Sokołowa Budzyńskiego i Magazynu Polskiej Motoryzacji w Kąkolewicach. Wszystkie zaopatrzone w polskie szturmówki. Punktualnie o 12.00 rozpoczęła się uroczysta akademia, na której gościliśmy panią wójt Gminy Chodzież Ewę Kubiś, pana Przemysława Lasotę z zrzeszenia Polskich Patriotów oraz przewodniczącego Rady Rodziców, pana Marcina Borkowskiego. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło,hymn oraz niesamowita dekoracja chaty z epoki początków XX wieku. Uczniowie klasy VIII b i VIII a w ciekawej inscenizacji ,,Pisk Białego Orła” przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj.

            Piękny występ, okraszony mało znaną muzyką, publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

            Dzień zakończył się na boisku szkolnym, gdzie na uczniów czekała pyszna grochówka z żołnierskiego kotła przygotowana przez pana Polcyna z Prosny.

             

            Aleksandra Le Thanh

          • Obchody Święta Niepodległości w klasach 1-3

            15.11.2022

            Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przede wszystkim miała przypomnieć tamte czasy, wzbudzić w nas refleksje. Uczniowie klasy drugiej recytowali wiersze i śpiewali piosenki patriotyczne, natomiast klasa trzecia pięknie zatańczyła Poloneza. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. Po występach   nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Polska moja Ojczyzna”. Dzieci wykonywały flagi, kotyliony, godła i rysunki patriotyczne. Pierwsze miejsce zajęła Lena Lendzion, drugie miejsce Maximilian Kurek, a trzecie miejsce Antoni Kowal.

            Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.

          • "Lekcja przyrody..."

            15.11.2022

            Czego potrzebuje roślina do życia? Klasa Ib, na lekcji przyrody, nauczyła sie, iż ziemia, woda, słońce oraz światło to niezbędne elementy do wzrostu rośliny. Po obejrzeniu ciekawego filmu, dzieci przystąpiły do zakładania hodowli fasoli. Od dziś bedziemy ją pielęgnować i obserwować jej wzrost...

          • „W Literkowie”

            15.11.2022

            Uczniowie klasy drugiej w tym roku szkolnym realizują innowację pedagogiczną pt. „W Literkowie”, której celem jest wypracowanie poprawnego nawyku pisania pod względem ortograficznym. Podczas zajęć będą poznawać i utrwalać zasady ortograficzne oraz zapisywać swoje notatki i ćwiczenia z przygotowanych zeszycikach. Na początku dzieci słuchały opowiadań dotyczących pisowni wyrazów z „ó”, ilustrowały treść omawianych historyjek oraz tworzyły z plasteliny literkę „ó”. W zeszytach dzieci zapisywały trudne wyrazy, w formie notatki graficznej  przedstawiały zasady pisowni wyrazów z omawianą literą  oraz lepiły z plasteliny końcówki, w których piszemy właśnie „ó”.

          • Poszukiwanie młodych talentów

            15.11.2022

            Pod koniec października, dzieki współpracy z klubem ChKS Polonia Chodzież, odbył się trening piłkarski przeprowadzony przez trenera Cezarego Krukowskiego. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach: młodzszej i starszej. Podczas ćwiczeń obserwowane były umiejętności techniczne i taktyczne naszych zawodników. Uczniom taka aktywność sprawiła wielką przyjemność. 

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

            14.11.2022

            Ten dzień co roku obchodzony jest piątego listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya.

            W naszej szkole, w tym dniu dzieci przebrały się za postacie z ulubionych bajek.

            Uczniowie z klasy szóstej odwiedzili przedszkolaków i przeczytali najmłodszym powiastkę o Śnieżce.

            Klasy I-III kolorowały postacie z popularnych bajek.

            W czasie przerw rozbrzmiewała magiczna muzyka z bajek Disneya.

          • Nietypowa lekcja

            13.11.2022

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnicy korzystają już ze sprzętów otrzymanych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. W ramach projektu w klasie trzeciej odbyła się nietypowa lekcja. Podczas zajęć uczniowie mogli dzięki okularom VR zobaczyć wirtualną rzeczywistość i podziwiać przyrodnicze krajobrazy świata. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem, a zajęcia były dla nich bardzo ciekawe. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.

            #Laboratoriaprzyszlosci

            #Laboratoriaprzyszłości

          • Pamiętamy

            06.11.2022

            Uczniowie klas 8a i 8b złożyli kwiaty w miejscu tragedii, do której doszło we wrześniu 1939 roku w Zacharzynie, gdzie hitlerowscy siepacze zamordowali 7 polskich obywateli.

          • Lekcja historii

            06.11.2022

            27 października 2022 roku Dorota Marciniak z Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej odwiedziła naszą szkołę. Poprowadziła lekcję historii w klasach ósmych, opowiadając uczniom o powstaniu wielkopolskim i jego przebiegu w Chodzieży i okolicach. Młodzi ludzie mogli poznać fakty dotyczące walk, ale też posłuchać o powstańcach, których sylwetki i losy są Pani Dorocie szczególnie bliskie.

          • „Przepisowy ruch drogowy”

            06.11.2022

            25 października odbyło się podsumowanie  konkursu pod nazwą „Przepisowy ruch drogowy”, który skierowany był do dzieci klas młodszych. Uczniowie klas pierwszych wykonali prace plastyczne przedstawiające bezpieczeństwo na drodze, natomiast klasy starsze rozwiązywały testy. Klasa II i III przygotowała inscenizację, która pomogła utrwalić zdobytą wiedzę o przepisach ruchu drogowego.