Od 1 czerwca odbywać się będą konsultacje dla wszystkich uczniów.
Poniżej przedstawiamy harmonogram możliwych spotkań.
Od 1 czerwca odbywać się będą konsultacje dla wszystkich uczniów.
Poniżej przedstawiamy harmonogram możliwych spotkań.
Od 25 maja w szkole zaczynają się konsultacje dla uczniów klasy VIII
oraz zajęcia rewalidacyjne.
W związku z powyższym zostają uruchomione odpowiednie procedury!
Procedury bezpieczeństwa obowiązujące
w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy
w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły i przedszkola
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
dotyczące zapewnienia dzieciom i pracownikom bezpiecznych warunków.
Hymn szkoły zmontowany z domowych nagrań uczniów.
Warto posłuchać do końca!
Utwór kończy się niezwykłą solówką w wykonaniu Gracjana, ucznia klasy VII
WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH WYKONAWCÓW!
26 maja to dzień szczególny dla wszystkich MAM. Tego dnia śpiewajmy tak jak Brzdące w swojej piosence: "Jesteś mamo skarbem mym..."
Z tej okazji Zuzanna Łuczak z klasy 5b wykleiła piękne serce, Marceli Nowak z klasy 4a wykonał cudowne róże, a Marta Zygmunt z klasy 6 ułozyła nietypowe życzenia :)
Trzymamy kciuki za Alka i jego mamę, którzy biorą udział w konkursie Do Hymnu! #zostańwdomu, organizowanym przez @Narodowe Centrum Kultury.
Tęsknimy za Wami drodzy uczniowie! Puste klasy i korytarze zdają się krzyczeć - gdzie są dzieci?
Specjalnie dla Was kochani, pani Sylwia Nowastowska nagrała i zmontowała filmik!!!
Przyroda swym pieknem i organizacją życia potrafi zadziwić. Wiktor z klasy Va sprawdził czy naprawde rośliny transportują wode z dołu do góry. Przeprowadził obserwacje na białym tulipanie. Zabarwił wode do której włozył kwiatka po 24 godzinach tulipan przybrał barwy wody :)
Uczniowie klasy VII nawet podczas zdalnego nauczania pracują metodą projektów. Tym razem bliżej przyglądali się najważniejszemu organowi jakim jest mózg.
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy I w ramach zdalnej lekcji techniki, wykorzystując dostępne w domu materiały odpadowe (plastikowe butelki, gazety, rolki od papieru toaletowego itp.) wykonali według własnego pomysłu "eko stworki".
22 kwietnia 2020r.
Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym.
Tematem tegorocznej edycji były działania na rzecz ochrony klimatu. W tym roku, ze względu na sytuację cześć zadań zaplanowanych na ten dzień w szkole przeprowadzono zdalnie.
Ministerstwo Klimatu przygotowało warsztaty on-line, do których zachęcano w szczególności uczniów klas VII i VIII. Młodsi uczniowie mogli wykazać się w quizach on-line które przesyłali i udostępniali nauczyciele. Uczniowie klas V-VIII w sposób graficzny pokazali jak można ratować naszą Planete.
Opracowywano prace na temat ochrony gatunków zwierząt i roślin, odnawialnych źródeł energii oraz wpływie smogu na organizm ludzki. Z nadesłanych prac powstała bardzo ciekawa galeria.
W ramach zdalnego nauczania uczniowie mogli sami wykonać palmę wielkanocną z posiadanych materiałów lub jeśli nie mieli takiej możliwości mogli narysować kolorową palmę na kartce. Oto niektóre prace naszych uczniów.
Uczniowie klasy IV w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego przygotowali niezwykłe "lekturowe pudełka" .
Znalazły się w nich różne przedmioty, które kojarzyły się uczniom z ulubionymi lekturami. Były to kolorowe piegi pana Kleksa, latająca skrzynia Kajko i Kokosza, zimowa sceneria magicznej Narnii... W każdym pudełeczku znajdował się również list skierowany do wybranej postaci z lektury (a w nim na przykład prośba do pana Kleksa o przyjęcie do akademii). Uczniowie wykazali się znajomością utworów, pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie prace zasługują na uznanie!
Badanie stopnia zanieczyszczenia powietrza dwutlenkiem siarki - to projekt edukacyjny uczniów klasy VIII.
Zadanie podzielone było na dwa etapy.
Pierwszym było wyjście uczniów do najblizszego lasu, albo udanie sie w inne wybrane przez siebie miejsce. Należało zrobić zdjecia napotkanych porostów lub zebrać żywy materiał.
Drugi etap polegał na zidentyfikowaniu i oznaczeniu gatunku porostu za pomocą dostepnych źródel. Nastepnie wykorzystując skal porostową ocenić stopień zanieczyszczenia powietrza dwutlenkiem wegla wybranej przez siebie okolicy. Zdjecia i swoje spostrzeżenia trzeba było nanieść na papier.
Uczniowie bardzo zaangażowali sie w wykonanie zadania!
11 marca uczniowie klasy VII i VIII spotkali sie z przedstawicielami Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży.
Celem spotkania była promocja zawodów rzemieśliniczych, miedzy innymi wyjaśmienie co to jest rzemiosło i kim jest rzemieślnik. Młodzież obejrzała film o wybranych zawodach, w których mogą kształcić si na terenie powiatu chodzieskiego. Był tez czas na pytania i odpowiedzi. Na koniec można było zabrać ulotki reklamowe.
Powered by aSc EduPage