Dzieci z klasy drugiej realizowały projekt proekologiczny „EkoPaka”. Zadania, które uczniowie wykonywali pomogły zdobyć wiedzę, skąd się biorą surowce, jak je wykorzystujemy i co może powstać w wyniku recyklingu. W ramach projektu dzieci tworzyły w grupach miasta z kartonów oraz innych materiałów wtórnych, a także uzupełniały plakaty związane z bioodpadami, elektroodpadami oraz surowcami takimi jak papier, tworzywa sztuczne, szkło, aluminium. Dzięki takim zajęciom dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów np. opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.
I. Lisowiec
EkoPaka
11.06.20213
Konkurs "Mistrz obliczeń zegarowych"
28.05.202110W poniedziałek w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Mistrz obliczeń zegarowych”, w którym udział wzięli uczniowie klasy 2 oraz 3. Zadaniem uczestników było odczytywanie i zaznaczanie godzin na zegarach oraz wykonywanie obliczeń zegarowych. Wszystkie dzieci poradziły sobie bardzo dobrze z rozwiązywaniem zadań konkursowych. Mistrzami obliczeń zegarowych zostali: w klasie drugiej Amelia Bąk, natomiast w klasie trzeciej Szymon Szymanek. Mistrzowie w nagrodę otrzymali zegarki. Drugie miejsce: Kacper Falkowski (klasa 3), Karol Sikora (klasa 2). Trzecie miejsce w klasie drugiej zajęli Marcin Przybysz oraz Paweł Głód, natomiast w klasie trzeciej Maria Kuszak. Wyróżnienia otrzymali: Jan Głąb i Adrian Jęśko (klasa 3). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy :)
I. L.
MISTRZ KALIGRAFII
19.05.2021W miesiącu maju w naszej szkole odbył się Konkurs kaligraficzny dla klas I-III, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Celem konkursu było wyłonienie Mistrza Kaligrafii w każdej klasie. Zadaniem uczestników było zapisanie krótkiego tekstu literackiego o wiośnie. Komisja konkursowa oceniała kształt pisma, ogólne wrażenie estetyczne, sposób łączenia liter i poprawność ortograficzną. Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 19 maja. Mistrzami Kaligrafii zostali: w klasie I Antek Grzymisławski, w klasie II Blanka Chałupniczak, a w klasie III Julia Rajek.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
02.05.20217Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Wszyscy jesteśmy dumni z naszych biało – czerwonych barw.
Barwy narodowe powinniśmy traktować z szacunkiem i powagą.
Zachęcamy do wywieszenia flagi 2 maja.
Z tej okazji klasa pierwsza prezentuje,
wykonane biało - czerwone chorągiewki papierowe.
Konkurs plastyczny
29.04.2021Wykonane prace na konkurs plastyczny „Cztery żywioły w lasach” muszą przedstawiać zdarzenia związane z tematem przewodnim konkursu - czterema żywiołami występującymi w lasach; POWIETRZA, WODY, OGNIA, ZIEMI.
Konkurs ma charakter ogólnopolski.Zostanie przeprowadzony z podziałem na cztery kategorie wiekowe.
- Przedszkolaki
- Uczniowie klas I - III
- Uczniowie klas IV - VI
- Uczniowie klas VII - VIII
- Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną: ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, węgiel, wycinanki itp. Prace muszą być wykonane na papierze typu brystol w formacie A3 w układzie poziomym. Każda praca musi być opatrzona tytułem dzieła. Do prac konkursowych należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy. Regulamin i formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.zywiolywlasach.pl
- Prace należy dostarczyć najpóźniej 10 maja do szkoły do p. A. Wachowiak
Spis powszechny
28.04.2021Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?
Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.
Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, zabezpieczenia społecznego, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.
Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).
Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.
To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich!
Wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez Internet!
Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia.
#LiczymySięDlaPolski #LiczySięKażdy #NSP2021 #GUS #potrzebyPolaków
„Przywróćmy naszą Ziemię”.
26.04.202120Podsumowanie akcji z okazji Dnia Ziemi.
Tegoroczne święto obchodziliśmy pod hasłem:
„Przywróćmy naszą Ziemię”.W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień wyglądał zupełnie inaczej. Jednak mimo nauki zdalnej pokazaliśmy, że pamiętamy o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę i przypomnieliśmy, że każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!
Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w obchody Dnia Ziemi i licznie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do ogłoszonej akcji. Dzieci sadziły drzewka, zbierały śmieci, układały wiersze i hasła o Ziemi, wykonywały prace plastyczne, a nawet prezentacje ekologiczne. Najciekawsze propozycje oraz działania dla Ziemi zostały umieszczone powyżej.Pozostańmy zieloną planetą.
A. Wachowiak
Zabawy z piaskiem kinetycznym.
16.04.2021Zabawa piaskiem świetnie oddziałuje na zmysł dotyku u dzieci, a więc korzystnie wpływa na integrację sensoryczną. Dodatkowo tego rodzaju zabawy stymulują koordynację wzrokowo-ruchową i ćwiczą sprawność manualną. Dzieci uwielbiają takie zajęcia.
Kołodziejewska M.
Zastosowanie przyborów terapeutycznych na zajęciach
16.04.2021Na zajęciach wykorzystujemy sprzęt -dysk sensoryczny, nazywany czasami poduszką sensoryczną lub „beretem”, jest niezastąpionym przyrządem terapeutycznym. Ćwiczenia na poduszce poprawiają balans ciała i koordynację ruchową dzieci. Kolce pozwalają na stymulację dotykową, zarówno dłoni, stóp, jak i całego ciała dziecka. Są to świetne zajęcia podczas, których dzieci nie mogą się oderwać od ćwiczeń.
Kołodziejewska M.
Światowy Dzień Zdrowia
13.04.20217Światowy Dzień Zdrowia
Co roku w kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tegoroczny Dzień Zdrowia w naszej szkole odbywał się w formie zdalnej. Uczniowie z klasy czwartej z tej okazji, poznali i samodzielnie wykonali na lekcji przyrody piramidy żywienia. Dowiedzieli się jak duże znaczenie ma właściwe odżywiane i różnorodność produktów w naszej diecie. Szczególną uwagę zwrócono na podstawę piramidy - aktywność fizyczną i ruch. Nie może ich zabraknąć na co dzień w życiu żadnego dziecka.
Z kolei uczniowie z klasy pierwszej zaproponowali codzienną dawkę ruchu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w słoneczne dni, to moc korzyści dla naszego organizmu.
A. Wachowiak
Obchody Dnia Wiosny
20.03.20215W piątek 19 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny. Dzieci przyszły do szkoły w wesołych przebraniach z wiosennym akcentem. Zabawę rozpoczęliśmy od konkursu recytatorskiego, w którym dzieci mówiły wiersze o wiośnie. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Malińska, drugie Lena Maćkowiak, a trzecie Marianna Adryan. Wyróżnienia otrzymali: Paweł Głód, Lena Lendzion, Agata Wienke, Krzysztof Lasota oraz Tosia Budych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy występu oraz odwagi. Pierwszy dzień wiosny kojarzy się także z Marzanną, która symbolizuje odchodzącą zimę. Na koniec dnia poszliśmy, więc pożegnać zimę i z niecierpliwością czekamy na wiosnę. Był to radosny dzień, nawet pogoda początkowo zimowa i śnieżna dopasowała się do naszego wesołego nastroju.
I. Lisowiec
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej.
18.03.2021216 marca 2021 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika klasy pierwszej. Celem uroczystości było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, rozbudzenie zainteresowań książką, zmotywowanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie przeczytali ,,życzenia książek,, . Rozwiązywali zagadki oraz krzyżówkę o tematyce czytelniczej, śpiewali piosenkę o książce. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą szanować i kochać książki. Pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego ucznia. Każdy z nich otrzymał dyplom, zakładkę do książki, słodycze. Potem uczniowie wypożyczali książki. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły same poszukać książki na półkach.
M. Błaszczyk
Konkurs "Czytam i rozumiem".
16.03.2021Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska515 marca odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu pt. „Czytam i rozumiem.” Ogółem do rywalizacji o główną nagrodę Pióro Dyrektora Szkoły, przystąpiło ponad 50 uczniów z klas I-III. Trudność zadań była dostosowana do poziomu danej klasy. Zadaniem uczniów było przeczytanie tekstu i udzielenie właściwych odpowiedzi. Dzieci uzupełniały tekst z lukami, krzyżówki, wykreślanki, dorysowywały elementy zgodnie z treścią, określały zdania typu: prawda, fałsz, wyszukiwały odpowiednie fragmenty tekstu. Uczestnicy konkursu mieli okazję sprawdzić swoją umiejętność czytania ze zrozumieniem. Uczniowie, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów i zostali nagrodzeni główną nagrodą to: Janek Głąb z kl. III, Marianna Adryan z kl. II i Zuzanna Malińska z kl. I. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów! A. Wachowiak
Dzień matematyki
14.03.20215W piątek 12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki. Z tej okazji w klasach młodszych zorganizowano gry i zabawy matematyczne. Uczniowie rozwiązywali sudoku, układali tangramy, puzzle matematyczne, wieże z kolorowych kubeczków oraz kodowali drogę przechodzącą przez poprawne wyniki mnożenia i dzielenia. Nie zabrakło konkursów matematycznych. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy „Super matematyka”. Na zakończenie zabaw czekała na dzieci miła niespodzianka.
8 Marca
08.03.2021„Być kobietą, być kobietą…"
8 marca to wyjątkowy dzień - święto kobiet. Dzień pełen uśmiechu, kwiatów i radości. Wszyscy panowie, ci młodsi i ci starsi starali się umilić ten dzień swoim paniom wychowawczyniom, nauczycielkom i koleżankom z klasy. Dziewczynki otrzymały piękne upominki i kwiatki. Z tej okazji dzieci na zajęciach tworzyły kolorowe kwiatki na wirtualnej macie do kodowania i wykonywały papierowe bukiety kwiatów.
Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowania do obchodów Dnia Kobiet.Życzenia od chłopców z klasy VIa.(prezentacja)
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie