• Spotkania Wigilijne w klasach I-III

24.12.2023

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen radości, miłości i życzliwości.

Również w naszej szkole ten czas był wyjątkowy.

W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w klasach I – III odbyły się spotkania wigilijne.

Pięknie udekorowane sale, elegancki strój, ławki nakryte białym obrusem oraz opłatek na stole stworzyły niepowtarzalny klimat. Podczas spotkań wigilijnych nie mogło zabraknąć świątecznych życzeń, wspólnego kolędowania, a także słodkiego poczęstunku.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu wigilijnych spotkań.

• Lekcja Historii

24.12.2023

5 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii. Pełna niespodzianek i humoru podróż w przeszłość przybliżyła im wygląd polskiej husarii, m.in. elementy uzbrojenia a także stroje codzienne szlachciców i chłopów.

Spotkanie z historią umożliwiło bliższe poznanie zagadnień znanych z podręcznika i pozwoliło rozbudzić wyobraźnię.

Opowieści przeplatane były scenkami, w których aktorami byli sami uczniowie. Niezapomnianym momentem był wystrzał broni, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

• Warsztaty Terapii Zajęciowej

24.12.2023

6 grudnia uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach plastycznych wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Chodzieży. Uczestnicy Warsztatów przygotowali dla nas występ o tematyce świątecznej. Wspólnie tworzono Mikołaja . Dziękujemy za miłe spędzony czas oraz wspaniałe przyjęcie w Uroczysku w Oleśnicy.

• Wizyta Mikołaja

24.12.2023

6 grudnia to dzień, w którym Szkoła Podstawowa w Oleśnicy zamieniła się w miejsce pachnące pyszną zimową herbatą z miodem i owocami, którą społeczność szkolna mogła się rozgrzać w mroźnej aurze.

Od samego rana na szkolnych korytarzach widać było uczniów ubranych na czerwono.

W takim dniu nigdy nie zapomina się w naszej szkole o potrzebujących. Uczniowie dekorowali i pakowali dziś pierniczki, które trafią na kiermasz charytatywny.

Zapracowany św. Mikołaj nie mógł oprzeć się tej atmosferze i złożył nam wizytę. Obdarował wszystkie dzieci słodkościami i pozował do radosnych wspólnych zdjęć.

Mikołajkowym radościom nie było końca

• "Segreguj z nami, walcz z odpadami"

03.12.2023

Dnia 29.11.2023r. Szkole Podstawowej w Zacharzynie odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pt. "Segreguj z nami, walcz z odpadami". Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3: Barbara Wiklandt, Gabriela Łatka oraz Stanisław Borkowski. Celem konkursu było podniesienie stanu świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami. Uczniowie brali udział w ciekawych warsztatach i rozwiązywali krótkie testy. Dzieci przeprowadzały eksperymenty, poznały historię papieru i tworzyły własne obrazy, a także ozdabiały materiałowe torby. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w konkursie i otrzymali cenne nagrody, również dla klasy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Wycieczka do Gniezna

03.12.2023

Dnia 28.11.2023r. nasi uczniowie udali się na wycieczkę do pierwszej stolicy Polski.

W Gnieźnie zwiedzanie zaczęliśmy od "Stolicy Experymentu", gdzie odbyły się warsztaty. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z Lego, Skribotów oraz w zajęciach w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Następnie zwiedziliśmy Wzgórza Lecha, Pomnik Bolesława Chrobrego oraz

Bazylikę - miejsce koronowania pierwszych Królów Polski a także przeszliśmy traktem królewskim.

Uczniowie podczas wyjazdu połączyli dobrą zabawe z nauką co widać na zdjęciach.

#StolicaExperymentu

• Konkurs - SUDOKU.

23.11.2023

17 listopada 2023 r. w klasach I-VIII odbył się szkolny konkurs SUDOKU.

Uczestnicy rozwiązywali diagramy sudoku. Jest to łamigłówka, której celem jest wypełnienie diagramu w taki sposób, aby w każdym wierszu i w każdej kolumnie nie powtórzył się dany element.

W przeciwieństwie do innych łamigłówek sudoku nie wymaga od gracza wykonywania żadnych rachunków matematycznych, przez co wydaje się banalne. W rzeczywistości bez cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia rozwiązanie diagramu nie jest możliwe.

Szkolnymi Mistrzami SUDOKU w poszczególnych klasach zostali: Antonina Klaszyńska klasa I, Maximilian Kurek klasa IIa, Olga Skwierawska klasa IIB, Gabriela Łatka klasa III, Zuzanna Malińska klasa IV, Paweł Głód klasa V, Maria Kuszak klasa VI, Amelia Kucik klasa VII oraz Remigiusz Sikora klasa VIII. Wygranym gratulujemy, a wszystkim życzymy przyjemności i satysfakcji w rozwiązywaniu sudoku.

• Fizyka w klasie I ?

23.11.2023

17 listopada uczniowie klasy pierwszej zamienili się w małych fizyków. Zastanawiali się dlaczego statki pływają, a nie toną, mimo że są takie ogromne. Przemyślenia te były świetną okazją do zapoznania dzieci ze zjawiskiem pływania i tonięcia ciał. Do tego posłużyła im miska z wodą i różne drewniane, metalowe, plastikowe, małe i duże przedmioty.

23.11.2023

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Z tej okazji cała szkoła bardzo uroczyście uczciła ten wyjątkowy dzień.

Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji #SzkołaDoHymnu polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" o godzinie 11.11 w przeddzień uroczystości tj. 10.11. Nie zabrakło też wspaniałych występów oraz uroczystego przemarszu z flagami po okolicy.

Tego dnia zdecydowanie królowały dwa kolory: biały i czerwony.

• 11 listopad Narodowe Święto Niepodległości.

23.11.2023

W trosce o pamięć dla historycznych wydarzeń oraz o kształtowanie patriotycznej postawy młodszego pokolenia, w dniu 10 listopada odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas I-III odnieśli się do naszej historii za pomocą poezji, tańca, muzyki i inscenizacji upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości. Utwory patriotyczne w wykonaniu naszych uczniów wprowadziły wszystkich zgromadzonych w podniosły i patriotyczny nastrój.

Pamiętamy!