• Turniej Orlika Chodzież

02.05.2023

W poniedziałek 14.04.2023 chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w turnieju na orliku w Chodzieży. Rywalizowali w katogorii 2010 i młodsi z zawodnikami z SP1 Chodzież, Sp3 Chodzież oraz Sp Stróżewo. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Gratulacje dla naszych zawodników

• Wesołego Alleluja !

06.04.2023

Z okazji świąt Wielkanocy życzymy całej społeczności szkolnej: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom – aby upływały one w radosnej, rodzinnej atmosferze, aby każdy ucieszył się ze spotkania z Najbliższymi. Niech wiosna budząca świat do życia zawita również w Waszych sercach.

• Witaj Wiosno !

30.03.2023

We wtorek 21 marca uczciliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie przyszli do szkoły poprzebierani i wesoło żegnali zimę. Dzieci z klas 1-3 brały udział w konkursie recytatorskim pt. „Wiosenne rymowanki”. Mali artyści pięknie recytowali wiosenne wiersze.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Malińska, drugie miejsce Maximilian Kurek, a trzecie Lena Lendzion. Komisja konkursowa wręczyła także wyróżnienia. Każde dziecko, które wystąpiło otrzymało słodki upominek. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy, że mogliśmy oglądać ich występy.

• Dzień Matematyki.

30.03.2023

W marcu przypada Dzień Matematyki, dlatego uczniowie klasy drugiej postanowili zmierzyć się z różnymi zadaniami matematycznymi. Poprzez wykonywanie zadań uczniowie doskonalili umiejętność wykonywania działań: dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, rozwijali umiejętność logicznego myślenia, oraz pracę w grupie. W piątek 10 marca dzieci układały sudoku, budowały wieże z kolorowych kubeczków wg określonego kodu, rozwiązywały zadania tekstowe oraz uzupełniały kolorowankę matematyczną. Przygotowane były również zagadki, na które dzieci odpowiadały po wcześniejszym wciśnięciu sygnału dźwiękowego. Zadania sprawiły dzieciom wiele radości. Na koniec każdy otrzymał dyplom uczestnictwa w Dniu Matematyki oraz słodką niespodziankę.

• Ekologia bez tajemnic

06.03.2023

Uczniowie klasy drugiej zrealizowali kolejne dwa zajęcia w ramach innowacji pt. „Ekologia bez tajemnic”. W swoich lapbookach umieszczali informacje o tym, jak oszczędzać energię elektryczną. Po odczytaniu komiksu pt. „ Wyprawa do lasu. O tym, dlaczego należy zabierać z lasu to, co się przyniosło?” dzieci ustalały zasady zachowania się w lesie, które również zapisywały w lapbookach.

• W Literkowie

06.03.2023

Klasa druga poznaje zasady ortograficzne realizując innowację pt. „W Literkowie”. Po literce „ó” przyszedł czas na „u” oraz „rz”. Dzieci ulepiły litery z plasteliny i umieściły je w specjalnie przygotowanym kąciku w klasie. Z plasteliny powstały też osoby wykonujące różne zawody, których nazwy kończą się na „arz”, „erz”. Po wysłuchaniu ciekawych historyjek dotyczących zasad pisowni omawianych liter, dzieci tworzyły w zeszytach notatki graficzne.

• Erasmus + „Empathy in cultural interaction”

24.01.2023

W dniach 16-20 sześcioro uczniów szkoły w Oleśnicy wraz z opiekunami było gośćmi naszego tureckiego partnera w ramach projektu Erasmus + „Empathy in cultural interaction”. To już kolejny raz wraz z uczniami z Grecji, Rumunii i Francji mieliśmy szansę integrować się, rozwijać relacje międzynarodowe, poznawać zwyczaje odwiedzanego przez nas kraju. Wyjazd obfitował w niesamowite wrażenia zarówno językowe jak i kulturowe. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych poświęconych empatii kulturowej, mieliśmy również okazję obserwować zajęcia chemii w szkole tureckiej i próbować swoich sił w stolikowych grach logicznych oraz w strzelaniu z łuku. Dopełnieniem wyjazdu były wycieczki fakultatywne, które przybliżyły nam historię, architekturę i religię Turcji. Zwiedziliśmy między innymi pałace i miejsca kultu religijnego tureckich sułtanów: przepiękny Pałac Topkapi, unikatowy meczet Hagia Sophia oraz zatopioną Cysternę Basilica. Nie zabrakło wizyty na tureckim Grand Bazaar, który zachwycił nas różnorodnością dostępnych produktów. Urokliwy rejs statkiem po cieśninie Bosfor był idealnym momentem na zrobienie wspólnych zdjęć i podziwianie Stambułu  z perspektywy wody. Nie sposób zliczyć wszystkich atrakcji, których doświadczyliśmy w tak świetnym międzynarodowym towarzystwie. Rozmowom z naszymi zagranicznymi kolegami i koleżankami nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania projektu Erasmus +…tym razem u nas 🙂

• Podsumowanie konkursu "Za kasztany i żołędzie..."

21.01.2023

12 grudnia odbyło się podsumowanie XI edycji konkursu „ Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie.” Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W tegorocznej edycji konkursu rywalizacja była bardzo wyrównana. W rezultacie uzbierano prawie 1200 kg nasion. Pięcioro uczniów uzbierało ponad sto kilogramów. Wielu uczniów otrzymało nagrody indywidualne lub nagrody pocieszenia. Zebrane kasztany i żołędzie są przeznaczone na karmę do zimowego dokarmiania zwierząt wolno żyjących.