W Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Lipinach odbył się XX Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”. Naszą szkole reprezentowali: Antonina Budych z klasy 4 oraz Stanisław Borkowski z klasy 3. Po rozwiązaniu zadań konkursowych na uczniów czekał jubileuszowy tort oraz zabawy z robotami i różne gry logiczne. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział oraz nagrodę.
Aktualności
Powiatowy konkurs matematyczny
04.06.2024
Aktywna Szkoła
23.05.2024W minionym tygodniu w ramach szkolnego programu Aktywna Szkoła uczniowie z klas od VI do VIII wzięli udział w spotkaniu z panią dietetyk Kingą Polową.
Uczniowie uzyskali wiele informacji na temat właściwego odżywiania, zdrowej diety, wartościowych produktów żywnościowych.
Spotkanie było możliwe dzięki wsparciu Klubu LODOŻERCY z Chodzieży.
Egzamin Ósmoklasisty
23.05.2024Ostatni dzień Egzaminu Ósmoklasisty za nami. Dziś zdawaliśmy język angielski mamy nadzieję, że poszło nam dobrze.Trzymajcie kciuki za jak najwyższe wyniki
Łąka kwiatowa
23.05.2024Uczniowie klasy IIa w ramach lekcji przyrody mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat roślin rosnących na łące, a następnie obejrzeć edukacyjny film na ten temat. Po zapoznaniu się z wiedzą teoretyczną, wszyscy razem wzięli udział w praktycznej części lekcji - siewie łąki kwietnej. Dbając o ekosystem, szczególnie o pszczółki, z radością będą obserwować, jak ich kwiatki rosną i kwitną.
English Ace
23.05.2024Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English Ace, organizowanym przez Jersz Łowcy Talentów. W konkursie wzięło udział ponad 5863 uczniów z całej Polski. Bardzo miło jest nam oznajmić, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki podczas zmagań konkursowych.
Lena Maćkowiak wypracowała bardzo wysoką lokatę zajmując 8 miejsce w województwie, osiągając 90% z testu leksykalno- gramatycznego.
Nadia Jędrkowiak zajęła 11 miejsce w województwie otrzymując bardzo dobry wynik z testu konkursowego.
Franek Janas zajął 17 miejsce w województwie
Peter Vitolla uplasował się na 28 miejscu w województwie.
Marianna Kuta na 35 miejscu w województwie .
Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy wiedzy i pasji .
Good job students
Czekamy na kolejne wyzwania językowe
1
„Bądź dobry dla roślin”
23.05.2024Klasa trzecia zrealizowała zadania dotyczące III modułu „Bądź dobry dla roślin” z projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Uczniowie przeczytali samodzielnie książkę M.Terlikowskiej pt. „Drzewo do samego nieba”, a następnie zapisywali najważniejsze informacje w swoich Lekturnikach. Po omówieniu przygód, jakie mieli bohaterowie, dzieci wspólnie stworzyły obrazkowy plan wydarzeń. Każdy uczeń ozdabiał według własnego pomysłu doniczkę, w której potem zasadził kwiatki. Kolorowe doniczki ozdobiły parapet tworząc mały klasowy ogródek. Za udział w projekcie klasa trzecia otrzymała certyfikat.
„Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych“
23.05.202426 kwietnia w Szkole Podstawowej w Oleśnicy odbyły się eliminacje powiatowe „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych“.
W turnieju wzięło udział 14 szkół podstawowych:
I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Oleśnicy,
II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Budzyniu,
III miejsce zajęła drużyna ze Szkoła Podstawowej w Wyszynach.
Turniej odbywał się przy wspaniałej pogodzie oraz atmosferze. Dzieci zapewnione miały napoje, drożdżówki, a także kiełbaski z ogniska.
Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz cennych nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników turnieju. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Powiat Chodzieski w eliminacjach wojewódzkich.
Zabawy z gliną w klasie pierwszej.
23.05.2024Uczniowie podczas poznawania dwuznaku "dz" jak dzbanek, zapoznali się z bardzo plastycznym i przyjaznym materiałem jakim jest glina. Samodzielnie odkrywali możliwości formowania i lepienia.
Tworzyli niesamowite przedmioty, przy czym pobudzali swoją wyobraźnię i kreatywność. Pobrudzone ręce i samodzielność pracy stanowiły źródło radości i zadowolenia.
Działania proekologiczne w klasie II
23.05.2024W ramach działań proekologicznych z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy IIa poznali zasady segregacji śmieci i zobowiązali się do ich przestrzegania w życiu codziennym.
Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem
23.05.2024W Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza odbył się Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla klas 1-3 pod patronatem Wójta Gminy Chodzież i Banku Spółdzielczego w Chodzieży. Udział wzięły wszystkie gminne szkoły. Dzieci nie tylko rywalizowały, ale także świetnie się bawiły. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i pozostałym uczestnikom! Patronom konkursu i jednocześnie sponsorom nagród serdecznie dziękujemy. Nagrody i upominki będą motywacją do rozwijania pasji czytania i logicznego myślenia.
Wyniki konkursu:
Klasa 1
1. Marcel Radliński SP STRZELCE
2. Ignacy Przygoda SP ZACHARZYN
3. Filip Słowik SP OLEŚNICA
Klasa 2
1. Zuzanna Maćkowiak SP STRÓŻEWO
2. Borys Borucki SP STRÓŻEWO
3. Zuzanna Kaczmarek SP ZACHARZYN
Klasa 3
1. Blanka Jagodzińska SP ZACHARZYN
2. Agata Cebeniak SP ZACHARZYN
3. Julia Jakubowska SP OLEŚNICA
1
Dzień Ziemi
23.05.202422 kwietnia 2024 r. obchodzimy Dzień Ziemi, z tej okazji uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie ekologicznym. Reprezentaci poszczególnych klas konkurowali między sobą w 5 kategoriach. Wszyscy musieli wykazać sie ogólną wiedzą o świecie przyrody.
Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy III.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu!
Ogródek kwiatowo-warzywny
23.05.2024Klasa IIb na dzisiejszych zajęciach przyrodniczych zakładała ogródek kwiatowo-warzywny. Uczniowie będą podlewać, obserwować, dbać a przy okazji uczyć się zachodzących w nim zmian - od nasionka do rośliny.
"Kapelusz Pani Wrony”
23.05.2024"Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak to lektura, która może być okazją do niezwykle twórczych i kreatywnych zajęć.
Przy omawianiu książki klasa I rozmawiała o jej bohaterach, projektowała lekturę na wieszaku - główne informacje o niej. Na zakończenie przygody uczniowie wykonali kapelusz dla tytułowej elegantki.
2
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych 2024
23.05.20244 kwietnia 2024 roku w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii „Igrzyska Dzieci” ( rocznik 2013 i młodsi oraz uczniowie urodzeniu w 2011– 2012) i „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” ( 2009– 2010).
W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Uczestnicy klas I – IV rywalizowali w biegu na dystansie 600 metrów, klasy V i VI na 800 metrów natomiast starsi z klas VII – VIII mieli do pokonania 1200 metrów.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Oleśnicy spisała się bardzo dobrze.
Spotkania Wielkanocne
23.05.2024Mazurki wielkanocne mają swój urok. Mogły się o tym przekonać dzieci z naszej szkoły.
Od rana rozmawiały o symbolice potraw w koszyku wielkanocnym. Wiedzą, dlaczego w koszyczku jest baranek, pisanka, sól i pieprz, a także wędliny, babka wielkanocna a nawet ser żółty.
Podsumowaniem zajęć było wspólne dekorowanie mazurków. Dzieci wybierały kolorowe polewy, a następnie ozdabiały według własnego pomysłu za pomoca przeróżnych posypek.
Wycieczka na Gontyniec!
23.05.202422 marca, uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami i Panią Dyrektor Joanną Maćkowiak, udali się z okazji rozpoczęcia nowej pory roku, na niezapomnianą wycieczkę pieszą na górę Gontyniec! Z wielką radością przyjęliśmy zaproszonego gościa - Pana Mariusza Witczuka, wicestarostę powiatu Chodzieskiego. Podczas wędrówki po górskich ścieżkach wszyscy słuchali jego fascynujących opowieści o tym magicznym miejscu i aktywnie uczestniczyliśmy w wymianie pytań i odpowiedzi. Na szczycie każdy z uczestników czuł dumę z pokonanej trasy i z przyjemnością delektował się widokiem rozciągających się krajobrazów. Po powrocie do szkoły czekało na wszystkich ognisko z pysznymi kiełbaskami. Następnie nastąpiło wręczenie certyfikatów poświadczających zdobycie szczytu, które było zakończeniem tego fantastycznego dnia w wesołej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas!
„Wiosenne rymowanki”
23.05.202422 marca dzieci z klas I-III brały udział w konkursie recytatorskim pt. „Wiosenne rymowanki”. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, mieli różne rekwizyty i przebrania. Mali artyści pięknie recytowali wiersze o tematyce wiosennej.
Na podium stanęli uczniowie najmłodszej klasy. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Emilia Świerczyńska, drugie miejsce Filip Słowik, a trzecie Jan Kozica. Komisja konkursowa wręczyła także wyróżnienia. Każde dziecko, które wystąpiło otrzymało słodki upominek. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy, że mogliśmy oglądać ich występy.6
Doradztwo zawodowe.
23.05.20248 klasa w ramach doradztwa zawodowego gościła na lekcji Panią Annę Huzarewicz - Słowik, która jest lekarzem reumatologiem. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawej prelekcji na temat tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu. Chętnie zadawali też pytania. To była ciekawa lekcja. Dziękujemy za odwiedziny w naszej szkole.
Mam Talent
23.05.2024Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się w naszej szkole konkurs Mam Talent. Uczniowie kl. I - III bardzo chętnie wzięli w nim udział. Zaprezentowano różnorodny repertuar - od pokazu gry na harmonijce, poprzez śpiew, taniec, kończąc na recytacjach wierszy. Wysoki poziom pokazów sprawił, że członkowie jury mieli trudny orzech do zgryzienia. Było trochę stresu, ale przede wszystkim królowała dobra zabawa i wzajemne uznanie.
2
Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa.
23.05.202421 marca obchodzimy Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu zakładamy kolorowe skarpetki nie do pary na znak zrozumienia i akceptacji osób z Zespołem Downa.
Data 21 marca nie jest przypadkowa. Nawiązuje ona do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).
Jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób dotkniętych ZD i zwiększenie świadomości społeczeństwa oraz akceptacji. Niech ten dzień będzie radosny i szczęsliwy oraz pokazuje, że wszyscy jesteśmy równi. Słowa uznania należą się osobom, które na codzień pomagają i wspierają osoby z Zespołem Downa, zarówno rodzicom jak i nauczycielom i opiekunom placówek oświatowych i wychowawczych.
21 marca to także Pierwszy Dzień Wiosny. W związku z tym życzymy wszystkim dużo słońca, uśmiechu i pogody ducha.
3
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie