• Nasze otoczenie

• Podczas kolejnego spotkania z Archi-przygodami odbyliśmy spacer badawczy po najbliższej okolicy. Uczniowie sami wybrali miejsca, które z jakiegoś powodu uważają za szczególnie ważne. Zadaniem dzieci było dowiedzieć się, jakie kolory, kształty, materiały i elementy przyrodnicze występują na danym terenie, a nawet zwrócić uwagę na to, jak te miejsca brzmią, jak pachną i jakie uczucia wywołują. Wszystko to należało zarejestrować na kartach szkicownika. Przygotowując dzieci do tego niełatwego zadania, Pani Magda Świerczyńska zaprezentowała własne zeszyty, które towarzyszą jej zarówno podczas podróży jak i w codziennym życiu. W trakcie tworzenia plenerowych szkiców uczniowie pracowali z ogromnym zapałem, zbierając także naturalne elementy otoczenia. Po powrocie do szkoły, korzystając z naszkicowanych przez siebie planów, dzieci wykonały duże rysunki swoich ulubionych miejsc, wykazując się niezwykłą pomysłowością i dbałością o szczegóły. Nie zabrakło również czasu na podsumowanie i prezentację prac, podczas której wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że nasze otoczenie skrywa przed nami wiele tajemnic, których na co dzień nie dostrzegamy.